KONST / Litografier / Färglitografi 9223115
nr 922 3115
Folke Karlsson
(1907-1984), Sverige
Färglitografi, Folke Karlsson (1907-1984), Djurgårdsfärjan, 222/300, signerad, motivet: 27x35
Folke Karlsson, svensk målare och tecknare född 1907, död 1984.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 3 november 2014
kl 18:55:00
28/10 16:00:53
100 kr
2/11 20:28:48
Folke Karlsson
Läs mer om Folke Karlsson